Достапни линкови

Времето облачно со повремен дожд и со снег на планините


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура се движи од три до осум, а дневната ќе биде од шест до 14 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 10 степени.
XS
SM
MD
LG