Достапни линкови

Повторно прекинато вакцинирањето во Пакистан


Полицијата во Пакистан соопшти дека вооружен напаѓач убил тројца медицински работници кои вакцинирале против детска парализа. Две медицински екипи кои вакцинирале биле нападнати во Карачи, поради што акцијата била запрена. Исламистички милитанти се противат на вакцинирањето, сметајки дека на тој начин Западот се обидува да ги стерилизира муслиманските деца.
XS
SM
MD
LG