Достапни линкови

САД подготвени да и помогнат на Русија за безбедноста во Сочи


Пентагон и понуди целосна соработка на руската влада во безбедносните подготовки за Зимските олимписки игри во Сочи. Претставник на Пентагон изјави дека американските офицери во регионот се подготвени да и помогнат на Русија, доколку е потребно, а на располагање се и два воени брода во Црно Море. Засега нема барање од Русија за помош.
XS
SM
MD
LG