Достапни линкови

Украинската опозиција смета дека е доцна за преговори со Јанукович


Украинскиот опозиционен лидер Јури Лутшенко изјави дека анти-владините протести во Киев прераснале во насилни судири со полицијата бидејки претседателот Виктор Јанукович не одговорил на барањата на мирољубивите демонстранти. Тој додаде дека сега можеби е предоцна за преговори на Јанукович со опозицијата. Опозиционите лидери ги повикаа украинците да дојдат во Киев и да се приклучат на протестите.
XS
SM
MD
LG