Достапни линкови

Јанукович повика на дијалог и компромис во Украина


Протестите во Украина
Украинскиот претседател Виктор Јанукович повика на дијалог и компромис по насилните судири меѓу полицијата и демонстрантите во земјата. Во неговото вчерашно обраќање, Јанукович порача дека насилството е закана за сите во земјата и им гарантираше безбедност на демонстрантите.
Во меѓувреме главниот обвинител Виктор Пчонка ги предупреди демонстрантите на масовните безредија нарекувајќи ги криминални дејствија против државата.
XS
SM
MD
LG