Достапни линкови

Временска прогноза-претежно облачно, повремено со дожд


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Попладне на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Температурата ќе се движи од пет до 14 степени. Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Температурата ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG