Достапни линкови

Серија бомбашки напади во Багдад


Садр сити - Багдад
Најмалку 20 лица загинаа, а 40 тина се повредени при најмалку 7 напади со автомибили бомби во Багдад, јавија новинските агенции.
Бомби имало и во шиитски и во сунитски делови на градот.
Стотици луѓе загинаа само годинава при верските насилства во Ирак.
XS
SM
MD
LG