Достапни линкови

Башар ал Асад пак ќе се кандидирал за претседател


Сирискиот Претседател Башар ал Асад изјави дека има добри шанси тој повторно да се кандира за нов мандат на претседателските избори во Јуни.

Тој, во интервју за АФП ја отфрли можноста да ја дели власта со опозицијата.

Тој така изјави дека очекува мировната конференција за Сирија која почнува во среда во Швајцарија да се фокусира врз , како што рече, „војната против тероризмот“.

Асад, исто така, очекува војната во Сирија, која досега однесе над 100 илјади животи да трае и натаму.
XS
SM
MD
LG