Достапни линкови

„Џонсон Контролс“ отвора фабрика во Штип


Во Технолошко индустриската развојна зона во Штип денеска ќе биде отворена новата фабрика на компанијата „Џонсон Контролс“.
Станува збор за инвестиција од 20 милиони евра, а во Фабриката би требало да бидатвработени над 1.400 лица.
Ќе се произведуваат автомобилски седишта и навлаки.
Ова е втора фабрика на „Џонсон Контролс“ во Македонија Компанијата е присутна во 150 држави и има вкупно 154.000 вработени.
XS
SM
MD
LG