Достапни линкови

Убиени две лица во скопски Чаир


Двојно убиство се случи претпладнево во скопската населба Чаир. Полицијата го потврди случајот и информираше дека убиството се случило околу 11 часот на улицата „Рифат Бурчевиќ“. Оттаму соопштуваат дека едно лице е приведено и најавуваат повеќе детали во 14 часот.
XS
SM
MD
LG