Достапни линкови

Тонга ја призна независноста на Косово


Тихоокеанското кралство Тонга ја призна независноста на Косово, јави БТА.
Тонга е првата земја, која го призна Косово во 2014 година. Косово прогласи независност на 17 февруари 2008 година.
XS
SM
MD
LG