Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и магливо


Времето денеска ќе биде прeтежно облачно со кратки сончеви периоди и со појава на магла по котлините. Попладне и преку ноќта ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб јужен ветер.

Температурата ќе се движи од шест до 13 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до седум степени.
XS
SM
MD
LG