Достапни линкови

Јужна Кореја потврди дека ќе ги одржи воените вежби според планот


Јужна Кореа соопшти дека нејзините заеднички вежби со САД ќе се одвиваат според предвиденото. Портпаролот на Министертсвотот за одбрана ги одби повиците на Северна Кореја да престане со она што тие го нарекоа „провокативни“ воени игри. Вчера Северна Кореја ја повика Јужна Кореја да се откаже од воените вежби закажани за февруари и март и взаемно да се преземат чекори за ублажување на тензиите вклучувајќи и мораториум на вербалните напади.
XS
SM
MD
LG