Достапни линкови

Во палестинската амбасада во Прага најден и експлозив


Палестинската амбасада во Прага
Чешката полиција соопшти дека нашла експлозив во комплексот на палестинската амбасада во Прага, при истрагата на експлозијата во објектот на Нова Година, кога загина палестинскиот амбасадор. Полицијата смета дека амбасадорот Џамал Ал Џамал загинал при манипулација со експлозивот. Полицијата истоа така пронашла 12 парчиња илегално оружје во амбасадатаПалистинската влада и се извини на Чешка за инцидентот, а за оружјето кое беше пронајдено образложи дека станувало збор за подароци од политичари на Чехословачка од времето на Студената Војна.
XS
SM
MD
LG