Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во Либан, 3-ца загинати


Три лица загинале, а 15 биле повредени при експлозија на автомобил бомба во долината Бека во Либан. Инцидентот се случил во градот Хермел, упориште на милитантното шиитско движење Хезболах. Во Либан зачестија ваквите инциденти, како последица на граѓанската војна во Сирија, во која се вклучени и припадници на Хезболах.
XS
SM
MD
LG