Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно и магливо


Илустрација.
Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно. Во утринските часови во југоисточните делови сè уште ќе има слаби локални врнежи од дожд, а по одделни котлини ќе има и појава на магла. Ќе дува слаб, наместа умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од еден до седум, а дневната од три до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно облачно и магливо. Температура ќе се искачи до шест степени.
XS
SM
MD
LG