Достапни линкови

Сообраќајна несреќа во Пакистан, 19 загинати


архива
Најмалку 19 луѓе, од кои 17 деца, загинаа, а 15 се повредени, при сообраќајна несреќа во пакистанската провинција Синд.
Според полицијата, школски автобус се судрил со камион за ѓубре.
Децата биле на ексурзија, а можна причина за несреќата е замор на возачот.
XS
SM
MD
LG