Достапни линкови

Големи насилства и денеска во Ирак


Најмалку 27 луѓе загинаа при денешните бомбашки напади во Багдад.
За време на погребна церемонија во Шатуб село во централен Ирак пак загинаа 15 луѓе.
Ирак и натаму се соочува со зголемено насилство по борбите меѓу безбедносните сили и милитантите поврзани со Ал Каеда кои ја презедоа контрролата врз Рамади и Фалуџа западно од Багдад.
XS
SM
MD
LG