Достапни линкови

Во Њујорк прикажана опера инспирирана од силувањето во Пакистан


Операта Тумбринт премиерно се прикажа во татарот Подрум во Менхетен во Њујорк. Инспирација за операта е силувањето на неписмената жена во едно село во Пакистан по наредба на селскиот совет.
Се планира операта да се прикажува и во Индија и Пакистан.
XS
SM
MD
LG