Достапни линкови

Израелски министер му се извини на Кери


Израелскиот министер за надворешни работи Моше Јалон му се извини на американскиот државен секретар, откако во изјава за дневен весник тој го прозва Џон Кери за обсесивно однесување во потрагата по мир меѓу Израел и Палестинците. Извинувањето на Јалон следи откако израелскиот премиер Бењамин Нетанјаху го прозва министерот во еден од своите говори, тврдејки дека мировнирте преговори се заедничка цел на САД и Израел.
XS
SM
MD
LG