Достапни линкови

Ирак бара помош од САД за национално помирување


Вицепремиерот на Ирак Салих ал Мутлак повика на национално единство во борбата против терористичката Ал Каеда. Мутлак го даде апелот за време на посетата на Вашингтон каде побара помош од Соединетите американски држави во борбата против тероризмот. Вицепремиерот додаде дека од САД се бара советодавна помош за национално помирување во Ирак.
XS
SM
MD
LG