Достапни линкови

Организаторот на нападите на 11 септември сега е против насилство


Самопрогласениот организатор на терористичките напади на 11 септември Халид Шеик Мухамед објави манифесто во кое се наведува дека Куранот забранува насилство со цел ширење на Исламот. Во видно променетиот став на Мухамед се наведува дека „во Светиот Куран се забранува сила“. Во документот на 36 страници Мухамед апелира до неговите адвокати и членови на поротата да се преобратат кон исламската вера.
XS
SM
MD
LG