Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. По котлините ќе има појава на слаба магла, а ќе дува и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура се движи од минус еден до пет, а дневната ќе биде од четири до девет степени. Во Скопје времето ќе биде облачно со повремен дожд. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до пет степени.
XS
SM
MD
LG