Достапни линкови

Скопскиот аеродром и денеска затворен


Скопскиот аеродром „Александар Велики“ поради маглата и денеска е затворен за сообраќај. Дел од летовите се пренасочени во Приштина.
Поради маглата скопскиот аеродром беше затворен за сообраќај и во текот на викендот.
Маглата денеска го отежнува патниот и воздушниот сообраќај, додека железничкиот засега се одвива без застој.
XS
SM
MD
LG