Достапни линкови

Пораз за македонските ракометари на стартот на Европското првенствоНа својот премиерен настап на 11-то Европско првенство во ракомет, македонската репрезентација вечерва загуби од домаќинот и актуелен европски шампион Данска со 29:21.Средбите од 2.коло од оваа група ќе се играат во вторник, Македонија за противник ќе ја има Чешка.
На првиот дуел од А групата вечерва Австрија убедливо ја совлада Чешка со 30:20.
XS
SM
MD
LG