Достапни линкови

Времето денеска-облачно со магла по котлините


Времето денеска ќе биде претежно облачно со магла по одделни котлини. Кон крајот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб а само наместа умерен северен ветер, особено во североисточниот дел од земјата.
УХМР Македонија.Темературата ќе се движи од 5 до 12 степени.Во Скопје со температура до 10 степени.
XS
SM
MD
LG