Достапни линкови

Ирак-Владините работници се вратија во Рамади


Ирачките владини работници се вратија на работните места под подигнати мерки за безбедност во Рамади. Но милитантите продолжуваат да држат под контрола делови од Рамади како и делови од градовите Анбар и Фалуџа.Во меѓувреме инцидентите во Ирак продолжуваат. Официјални претставници соопштија дека девет лица загинаа а 16 се ранети во денешниот бомбашкиот напад врз автобуска станица во Багдад.
XS
SM
MD
LG