Достапни линкови

Нови инциденти во Ирак


Девет лица загинаа а 16 се ранети во денешниот бомбашкиот напад врз автобуска станица во Багдад. Официјални претставници соопштија дека до експлозијата врз автобуската станица дошло додека луѓето кои аплицирале да работат во Армијата се подготвувале да се вратат во своите домови.Минатата недела во четвртокот во Багдад загинаа 23 лица во напад на бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG