Достапни линкови

Отворен сообраќајот на аеродромот „Александар Велики“


Скопскиот аеродром „Александар Велики“ е повторно отворен за сообраќај кој утрово беше во прекин поради магла.
По 11 часот се реализирани две слетувања од Виена, кои се први денеска зашто поради временските услови беа откажани шест пристигнувања и исто толку полетувања од аеродромот. Рано утрото од скопската писта летна само авион на превозникот „Виз ер“ кон Лондон, Лутон.Поради маглата, аеродромот „Александар Велики и вчера беше затворен за сообраќај
XS
SM
MD
LG