Достапни линкови

Македонија го започнува своето трето учество на eвропските првенства


Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе го започне својот трет настап на Европските шампионати.По вчерашното патешествие кое траеше речиси 18 часа, македонските ракометари доцна по полноќ пристигнаа во Хернинг, град во кој ќе се играат натпреварите од првата фаза во А група.Домаќинот и актуелен европски првак Данска е првиот противник на селекцијата на Македонија во дуелот кој ќе се игра вечер од 20 часот и 30 минути. Во првиот натпревар од оваа група од 18 часот ќе играат Австрија и Чешка.
XS
SM
MD
LG