Достапни линкови

Поради магла и денеска затворен за сообраќај скопскиот аеродром


Поради магла и утрово откажани се полетувањата и слетувањата на авионите на скопскиот аеродром „Александар Велики“.
Рано изутрината полетал само авион на Wizz Air кој сообраќа на релација Скопје - Лондон, Лутон.Амеродромот Александар Велики поради маглата и вчера беше затворен за сообраќај.
XS
SM
MD
LG