Достапни линкови

Евроџекпотот од 17 милиони евра во Хрватска


Евроџекпотот од 17,27 милиони евра заврши во Хрватска , објави Хрватската лотарија. Според неофицијални инфомации на хрватските медиуми уплатата на ливчето е извршена преку интернет, а добитникот одиграл само една комбинација. Броевите кои на хрватски играч му донеле милионска добивка се 8.18.22,33,40, 2 и 8.
XS
SM
MD
LG