Достапни линкови

Откажани сите полетувања и слетувања на скопскиот аеродром


Поради магла откажани се и пренасочени сите полетувања и слетувања на авионите на скопскиот аеродром „Александар Велики“.Од скопскиот аеродром информираат дека нормализирањето на авионскиот сообраќај во земјава зависи од временските услови.Утринава откажан беше и чартер летот на македонските ракометари кои требаше да отпатуваат за Данска каде што утре почнува 11-то Европско првенстов во ракомет. По неколку часови чекање тие со автобус тргнаа за Софија од каде што ќе летаат за Данска.
XS
SM
MD
LG