Достапни линкови

Земјотрес од 4,7 по Рихтер го погоди Закинтос


Земјотрес со интензитет од 4,7 степени по Рихтеровата скала денеска беше регистриран во Јонското Море, во близина на грчкиот остров Закинтос.
Засега нема извештаи за жртви или материјална штета.Епицентарот на земјотресот што се случи утрово, е меѓу Закинтос и пристаништето Килини на длабочина од пет километри
XS
SM
MD
LG