Достапни линкови

Почнува реконструкција на Албанскиот театар во Скопје


Во Скопје денеска почнува темелна реконструкција на објектот во кој е сместен Албанскиот театар.На свеченоста по повод почетокот на проектот обраќања имаат премиерот Никола Груевски,вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Муса Џафери и министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска.
На 7 декември во Скопје беше отворен новиот објект на Македонскиот народен театар.
XS
SM
MD
LG