Достапни линкови

Времето денеска ќе биде магливо и облачно


Времето во Македонијаќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено на планините и на повисоките места, додека по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност.
Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од три до 13 степени.Во Скопје времето ќе биде магливо и со ниска облачност. Утринската температура ќе е спушти до два, а дневната ќе се искачи до шест степени.
Утре насекаде ќе преовладува претежно облачно време со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од четири до 11 степени.
XS
SM
MD
LG