Достапни линкови

Нетанјаху и Рохани на Светскиот форум во Давос


Претставници на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија денеска соопштија дека годинава гости на Форумот ќе бидат, меѓу другите, израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и иранскиот претседател Хасан Рохани. Светскиот економски форум ќе се одржи од 22 до 25 јануари.
XS
SM
MD
LG