Достапни линкови

Во Сирија за една недела скоро 500 загинати


Скоро 500 луѓе биле убиени во борбите меѓу исламските милитанти поврзани со Ал Каеда и сириските бунтовници во текот на неделава во северниот дел на Сирија. Ова се едни од најтешките судири меѓу опонентите на сирискиот претседател Башар ал Асад во граѓанскиот конфликт што почна пред над две години.
XS
SM
MD
LG