Достапни линкови

Сирија - убиени десетици бунтовници кај Хомс


Сириските владините сили убиле десетици бунтовници кои се бореле за да ја пробијат опсадата од владините трупи врз западниот град Хомс.
Според официјалната Сириска Арапска новинска агенција најмалку 37 бунтовници, а според опозицијата 45, бунтовници биле убиени.
Во извештајот нема информации за загуби кај владините сили. Владините трупи го држат Хомс под опсада со месеци.
XS
SM
MD
LG