Достапни линкови

Касим се врати во САД по 9 месеци затвор во ОАЕ


Американецот Сезан Касим се вратил дома по девет месеци затвор во Обединетите Арапски Емирати за неговата улога во сатиричен видео.
Касим и седум други лица беа обвинети дека со сатирично видео и наштетиле на имиџот на земјата.
Видеото е пародија на млади човек од Емиратот кој имитира американска хип-хоп култура.
Касим изјави дека живеел како во Кафез, но дека не бил физички малтретиран.
Тој беше осуден на една година затвор и на депортација во САД, но бил пуштен поради добро однесување.
XS
SM
MD
LG