Достапни линкови

Пакистан - почест за момчето што спречи бомбаш самоубиец


Полицијата во Пакистан порача момчето кој почина додека запираше акција на бомбаш самоубиец во неговото училиште, да биде постхумно награден со највисока цивилна почест.
Петнаесет годишниот Aитсаз Хасан спречил бомбаш да влезе во училиштетот и тој се разнесол на капијата.
Хасан потоа починал од повредите во болница.
Неговиот татко изјавил дека е горд што синот спасил многу животи и што загинал за татковината.
XS
SM
MD
LG