Достапни линкови

23-ца загинати во самоубиствен напад во Багдад


Најмалку 23-ца ирачки армиски регрути загинале, а 30-тина биле повредени во самоубиствен бомбашки напад врз регрутниот центар во центарот на Багдад. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG