Достапни линкови

Во Германија ќе се уништува сириското хемиско оружје


Германија на своја територија ќе го уништува сириското хемиско оружје, соопштија денеска германските министерства за одбрана и за надворешни работи. Во соопштението се наведува дека Германија има технички капацитети и значително искуство за уништување на нус продуктите од хемиското оружје.
XS
SM
MD
LG