Достапни линкови

Хаменеи: САД, непријатели на Иран


Ајатолах Али Хаменеи
Иранскиот врховен верски лидер Ајатолах Али Хаменеи изјави дека преговорите со светските сили за иранската нуклеарна програма го покажале американското непријателство спрема Иран и муслиманите. До оваа негова оценка доаѓа на неколку часа пред продолжувањето на овие преговори во Женева. Хаменеи додал дека Иран решил да преговора со Соединетите држави за да го истараат злото од таа земја.
XS
SM
MD
LG