Достапни линкови

На југот на Русија откриени тела на шестмина застрелани


Руските сили за безбедност во регионот на градот Ставропол на југот на земјата биле ставени во состојба на готовност откако биле откриени шест тела со прострелни рани. Локалните власти прецизираат дека телата биле откриени денеска во четири автомобили. Засега не е познат мотивот за убиствата во регионот кој граничи со Северен Кавказ, каде што Русија се соочува со закани од исламистички милитанти дека ќе ја спречат Зимската олимпијада во идниот месец во Сочи.
XS
SM
MD
LG