Достапни линкови

Во Приштина убиено момче во училишен двор


Приштина
Непознат сторител вчера во двор на училиште во Приштина смртно застрелал 14 годишно момче, а неговиот другар бил тешко ранет. Убиеното момче пред два дена пристигнало од Шведска и во училиштето, во кое до лани бил и ученик, дошло за да се сретне со неговиот најдобар другар. Според косовските медиуми, најверојатно станува збор за крвна одмазда бидејќи таткото на убиеното момче лани извршил убиство во Маздит, по што семејството заминало за Шведска. Таквите информации ги демантираа од семејството на убиениот.
XS
SM
MD
LG