Достапни линкови

ЕК бара расчистување на сите обвинувања во Турција


Европската комисија оцени дека последните случувања во Турција се причина за загриженост и повика на транспарентна и целосна истрага за актуелните обвинувања. Во денешното соопштение, Комисијата бара од Турција, како земја кандидат за членство во ЕУ, да ги превземе сите неопходни мерки за расчистување на сите сомневања за корупција.
XS
SM
MD
LG