Достапни линкови

Екс кошаркари од NBA на натпревар во Пјонгјанг


Поранешни Ен Би Еј кошаркари, предводени од Денис Родман, денеска во главниот град на Северна Кореја, Пјонгјанг, ќе играат егзибиционен натпревар. Родман изјави дека станува збор за “кошаркарска дипломатија” и оти тој го сака северно-корејскиот лидер Ким Џонг Ун и покрај извештаите за кршење на човековите права во таа земја. Родман е четврти пат во посета на Пјонгјанг, а дипломатите го осудуваат ваквиот негов потег.
XS
SM
MD
LG