Достапни линкови

Делови на САД и Канада и натаму во поларниот вртлог


Невремето кое во САД трае од неделата денеска се прошири од средниот запад кон јужниот дел на САД како и кон источниот дел на Канада.

Рекордно ниска температура од минус 27 степени е измерена во Чикаго.
Во Канада со длабоко мраз се опфатени големи делови Саквачевана и Манитоба со температури од околу минус 30 степени.

Многу училишта и фирми не работат а ефектите од таканаречениот поларен вртлог би можело да ги почуствуваат над 180 милиони луѓе.
XS
SM
MD
LG