Достапни линкови

Денеска е Божиќ


Православните христијани денеска го слават христовото раѓање - Божиќ. Станува збор за вториот најголем празник во христијанството по Велигден. Покрај тоа што празникот има единствено значење за сите христијани, католичките верници и дел од православните цркви го прославиоја христовото раѓање пред две недели.
XS
SM
MD
LG